ТОП-5 невдалих крипто транзакцій

1. Біржа Crypto надіслала $10 млн. не тій людині. У грудні 2021 р. жінка з Австралії захотіла провести процедуру [refund] $100, які закинула на біржу, але назад отримала більше $10 млн. Щаслива тітка встигла вже придбати будинок та витратити більше $1 млн., поки платформа Crypto помітила, що кошти перераховані не тій особі.

2. BlockFi – так звана «кредитна спілка» під час проведення конкурсу 17 травня випадково надіслала сотні BTC своїм клієнтам. Велика кількість людей не повертають помилково надіслані кошти і до сьогодні 😊. До речі, один клієнт замість $700 бонусу – отримав 700 BTC.

3. Криптокредитор Compound помилково надіслав користувачам 90 мільйонів доларів через системну помилку.

У вересні 2021 року Compound, популярна платформа кредитування криптовалюти, випадково надіслала деяким користувачам токени на суму приблизно 89 мільйонів доларів.

Проблема виникла через помилку в системі, коли платформа випускала регулярне оновлення коду, який керує транзакціями користувачів.

4. Технічний стартап Copytrack провів первинну пропозицію монет (ICO) у розпал крипто-буму в 2018 році.

Copytrack мав надіслати інвестору 530 токенів CPY в обмін на еквівалентну вартість в ETH або BTC.

Але в лютому 2018 року замість того, щоб надіслати токени CPY, компанія надіслала інвестору 530 ETH.

Компанія Copytrack звернулася до суду з позовом про повернення коштів, і суддя вирішив, що компанія має право «відстежити та відновити» 530 ефірів, отриманих відповідачем.

Монети ETH так і не були повернуті Copytrack, а відповідач, як повідомляється, помер за день до судового засідання.

5. Ранній користувач BTC випадково відправив 520 000 доларів у BTC не на той гаманець.

У 2014 році BTC-кит випадково відправив 800 монет на невідому адресу. Людина звернулася на платформу Reddit за порадою та благала: «Якщо ви щойно отримали 800 BTC несподівано, це було від мене». Як усе закінчилося, на жаль, не відомо.

Зниження ризику

Через незворотній характер блокчейнів, транзакції не можна скасувати або відмінити після їх початку.

Якщо кошти надіслано на неправильну адресу, єдиним рішенням для компаній і фізичних осіб є зв’язатися з одержувачем і попросити їх про співпрацю для повернення коштів.

Якщо цього не зробити, можна розпочати судовий процес, але це може стати тривалим процесом із залученням кількох юрисдикцій.

Таким чином, як для криптовалютних фірм, так і для окремих роздрібних інвесторів важливо проявляти обережність під час надсилання криптовалюти.

Однією з простих технік управління ризиками – є звичка спочатку надсилати невелику суму криптовалюти, потім перевіряти адресу отримання, і якщо це правильна адреса, надсилати решту суми.