Нікнейми в Telegram: як продавати і чи варто

Восени 2022 року анонсовано можливість buy/sell nickname в месенджері Telegram за допомогою криптовалюти TON та платформи Fragment.

Уже сьогодні будь-який користувач може скористатися правом на продаж будь-якого свого nickname, який у його власності більше 2-3 тижнів.

Покрокова інструкція:

 1. Займаємо цікавий nickname в Telegram. Я вирішив зайняти такий «ihaveonebtc». Також обов‘язково встановлюємо 2FA-пароль на своєму акаунті;
 2. Створюємо гаманець Tonkeeper для можливості проводити операції з TON. Створення гаманця дуже просте: завантажуємо на свій смартфон, надійно зберігаємо seed фрази і користуємося;
 3. Тепер переходимо на платформу Fragment та connect-имо свій Telegram акаунт та гаманець Ton;
 4. Після успішної авторизації переходимо у розділ «My Usernames» і побачимо список своїх нікнеймів. Тепер обираємо нік, який хочемо продати та натискаємо «Place on Auction». Після цього в телеграм надійде повідомлення від Fragment:
  Потрібно перейти в бота і підтвердити аукціон. На цьому етапі також потрібно ввести свій 2FA пароль.
  Якщо все успішно то з‘явиться таке повідомлення:
 5. Тепер потрібно повернутися на Fragment і вказати ціну за нікнейм.
  Ура! Все готово. Коли хтось поставить першу ставку відразу автоматично розпочнеться аукціон, який триматиме 7 днів. Fragment забере 5% комісії від отриманої суми в TON, а також 5 TON за перший успішний продаж.

Ось посилання на мій аукціон.

p.s: звичайно, що потрібно спробувати зайняти цікаві нікнейми і спробувати їх продавати. Один акаунт може зайняти 11 нікнеймів. Просто створюємо 10 пустих каналів і 1 нікнейм має право отримати безпосередньо акаунт.